2024.03.29.

Hasznos mérkőzést játszottunk

Mai napon újabb edzőmérkőzést játszott csapatunk: a mieink az újonc Szentlőrinc otthonában léptek pályára.

Szentlőrinc SE – FC Ajka 3-1 (0-0)

Gólszerzők : Sluka, Harsányi, Vajda illetve öngól

Szentlőrinc SE : Hajagos – Molnár, Havas, Dulló, Nagy, Hleba, Kondor, Törőcsik, Harsányi, Kovács, Luka vezetőedző: Marian Sluka

FC Ajka: Balogh  – Rétyi, Görgényi (Tóth 38′) Kenderes, Irimiás, Nagy I. , Stoiacovici, Soltész (Rózsás 80′), Zsolnai (Szabó  B. 75′), Lakatos (Zvara 46′), Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly

Az első játékrészt jobban kezdték a hazaiak.

A 2. percben Havas egy szögletet követően senkitől sem zavartatva lőhetett kapura, próbálkozása kevéssel ment kapu mellé.

A 17. percben Hleba szabadrúgása ment kevéssel kapu fölé.

24. percben szép hazai kontra végén Balogh magabiztosan védte Kondor próbálkozását

A 30. percbn Nagy I. veszélyeztetett , majd Zsolnai lövése kerülte el kevéssel a kaput.

A 37. percben Nagy I. remekül passzolt Nagy K. elé aki jó ütemben ugratta ki Rétyit fiatal játékosunk beadását az utolsó pillanatban mentették szögletre

39′ Slukat szorította ki Tóth, a hazaiak támadója ennek ellenére lövésig jutott, próbálkozása kevéssel kerülte el Balogh kapuját

43,’Soltész szöglete szált át Hajagos feje felett, a hosszún érkező Nagy K. kiszorított helyzetből fejelt kapu mellé

Jól kezdtük  a második félidőt.

Előbb Nagy K. nagy helyzetben lőtt de próbálkozását szögletre mentették.

Majd Soltész ugratta ki remekül Nagy K-t aki remekül passzolt Nagy i elé, utóbbi egy szép cselt követően lőtt  a felső lécre.

1 perccel később már a vezetést is megszereztük: szögletet követően egy hazai védő határól vágódott a hosszúba  a labda. 0-1

55. percben Nagy K. lövését vedte Hajagos

58. percben Törőcsik ordító helyzetben fejelt kapu mellé

62′ Hazai ellentámadás végén Sluka lőtt közvetlen közelről  a felső lécre

68′ Sluka kapott remek labdát a hazaiak támadója most nem hibázott, higgadtan passzolt a jobb alsóba 1-1

71′ Soltész vesztett hátul labdát , a labdavesztés után Harsányi lőtt  a rövidbe 2-1

82′ Labdavesztés után Vajda lépett ki lesgyanús szituációban, majd Baloghot kicselezve az üres kapuba lőtt 3-1

Kis Károly: Nagyon nehezen lendültünk  játékba,  rosszul kezdtük a találkozót.  Ezután fokozatosan feljavultunk, majd a második félidőben megszereztük  a vezetést, ezután azonban sokszor kinyíltunk és az ellenfél kihasználta a hibáinkat.  Több fiatal játékos kapott ma lehetőséget és pozitív, hogy valaki élt is a lehetőséggel.