Barion Pixel
2024.04.26.
FelnőttHírek

Magabiztos siker a Balatonfüred ellen

Hosszú időt követően láthatott ismételten labdarúgómérkőzést az ajkai publikum. A felkészülési mérkőzések sorát az NB III-ba frissen feljutott Balatonfüreddel kezdte meg együttesünk.

FC Ajka–Balatonfüredi FC 6-0 (3-0)

Ajka, 120 néző. FC Ajka: Horváth (Balogh, 46.) – Kovács, Heffler (Görgényi, 46.), Tar, Présinger (Nagy I., 46.), Tóth (Lengyel, 46.), Kenderes, Lakatos (Stoiacovici, 46.), Soltész (Zvara, 46.), Zamostny (Zsolnai, 46.), Csizmadia. Edző: Kis Károly. Balatonfüredi FC: Papp – Imre, Tóth, Vastag, Tamás, Csikós, Szabó B., Schillinger, Emperger, Róth, Bene. Csereként léptek pályára: Szabó Á., Csontos, Bodnár, Bella, Tetézi, Burucz, Barcza, Hoffer, Markó, Radács, Megyeri, Pataky, Horváth. Edző: Sowunmi Thomas.

A vendégek mindkét félidőben más csapatot küldtek pályára, és még ezen kívül is voltak cseréik, például négy kapust is kipróbáltak a mérkőzésen. Az ajkaiaknál a sérült Nagy Krisztiánon kívül mindenki pályára lépett, nemcsak az újonnan igazolt Zsolnai Richárd, hanem a Budapest Honvédtól érkezett Zvara Levente is.

A 9. percben Kovács szerzett labdát a füredi térfél közepén, jól indította Zamostnyt, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 1-0.
A 12. percben Présinger bal oldali beadása után Soltész egy igazítás után 12 méterről a jobb felsőbe lőtt, 2-0.
A 42. percben Zamostnyt buktatták a 11-es ponton, a büntetőt a sértett értékesítette, 3-0.
A 62. percben Nagy István indította remekül Lengyelt, aki 11 méterről a jobb alsóba helyezett, 4-0.
A 79. percben jobboldali támadás végén Kovács beadását Lengyel a kapust megelőzve juttatta a hálóba, 5-0.
A 82. percben Zvarát buktatták a kaputól 14 méterre, a 11-est Zsolnai lőtte a kapu bal oldalába, 6-0.

Kis Károly: Hosszú idő után újra mérkőzést tudtunk játszani, ez önmagában is öröm. Ötletes támadójátékot mutattunk be, a játékosok jó szellemben futballoztak.