2024.04.23.

Magabiztos győzelem a Sopron ellen

Lejátszotta második edzőmérkőzését is csapatunk, ezúttal az NB III-as SC Sopron volt a mieink ellenfele az ajkai Városi Sportcentrumban.

FC Ajka – SC Sopron 5-1 (3-0)

Gólszerzők: Zamostny (2), Lengyel, Nagy K. (büntetőből), Tóth G. illetve Pető

FC Ajka:  Balogh – Kovács, Heffler, Tar, Présinger, Tóth G., Kenderes, Tóth P., Zamostny, Zsolnai, Lengyel  pályára léptek még: Horváth, Nagy I., Lakatos, Stoiacovici, Irimiás, Csizmadia, Görgényi, Nagy K., Zvara, Rétyi   vezetőedző: Kis Károly

SC Sopron: Rátkai – Galambos, Baranyai, Tóth, Gáncs, Holzman, Bódis, Jakab, Pető, Kustor, Purt pályára léptek még: Majer, Gere, Harangozó, Jakab, Krizsanits, Kovács, Kalmár  vezetőedző: Horváth Csaba

16′ Szép támadás végén előbb Lengyel, majd Zsolnai találta el a kapufát, harmadjára Zamostny elé került  a labda, aki az üres kapuba lőtt! 1-0

29′ Heffler felívelését Tar fejelte Zamostny elé, aki szépen helyezett a bal alsó sarokba 2-0

35′ Kovács ugratta ki Tóthot, aki remekül passzolt Lengyel elé, támadónk igazítás nélkül lőtt a jobb alsó sarokba 3-0

Az első félidőben nagy fölényben játszott együttesünk, nagyobb arányban is vezethettünk volna, a soproniak egy kapufával vetették észre magukat.

A második félidő elején növeltük előnyünket: Rétyit vágták fel a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest Nagy K. higgadtan helyezte a a bal alsóba. 4-0

64′ Nagy I. szabadrúgását Csizmadia fejelte vissza, a hosszún érkező Tóth G. senkitől sem zavartatva lőtt az üres kapuba! 5-0

73′ Vendég kontra végén Pető passzolt az üres kapuba 5-1

A hátralevő időben nem változott az eredmény, így második felkészülési mérkőzésünkön is magabiztos győzelmet arattunk