2024.04.19.

Győzelem az utolsó hazai felkészülési mérkőzésen

Harmadik idei edzőmeccsét is kapott gól nélkül hozta le az FC Ajka NB II-es labdarúgócsapata, amely az NB III-as Perutz FC ellen gyakorolt szerdán.

FC Ajka-Perutz FC 3-0 (2-0)

Ajka, 100 néző. V.: Ryan Lee. FC Ajka: Horváth D. – Kovác N., Heffler, Tar, Horváth P. – Lengyel, Tóth, Csizmadia, Soltész – Zamostny, Nagy K. Csereként lépett pályára: Balogh, Nagy E., Csaba, Nagy I., Nagy B., Stoiacovici, Kenderes, Lakatos, Oláh, Rózsahegyi, Illés. Vezetőedző: Kis Károly.

Pápai Perutz FC: Szigeti – Iványi, Császár A., Hanzl, Molnár T., Dóczi, Böröczky, Zsirai, Baldauf, Szabó Zs., Irmes. Csereként lépett pályára: Keserű, Benecz, Farkas B., Márton, Cseke, Császár J., Szilágyi, Katona, Farkas D., Nagy T., Kalász. Edző: Lengyel Ferenc.

Két győztes edzőmeccs után készült idei harmadik találkozójára az FC Ajka, amely az NB III-ban szereplő pápaiakat fogadta.

A csonttá fagyott füves pályák helyett műfüvön rendezték a mérkőzést.

A 14. percben Kovács N. beadásszerű lövése a felső lécen landolt. A 23. percben Kovács N. futott fel a jobb oldalon, beadása után Tóth fejesét Szigeti hárította, a kipattanónál Csizmadia volt a legjobb helyen, 1-0.

Nem sokkal később Irmes került helyzetbe, Horváth D. lábbal hárított.

A 30. percben a pápai védők kezeztek a 16-oson belül, a 11-est Lengyel gyengén lőtte, Szigeti védett.

A 41. percben Zamostny kapott jó indítást, először a kapusba a lőtt, a kipattanót már a hálóba helyezte, 2-0.

Szünet után nagy fölényben játszott az FC Ajka. A 70. percben Lakatos a felső lécet találta el. A 73. percben Kenderes lövését blokkolták, a lecsorgó labdát Illés szerezte meg, és 15 méterről a bal alsóba lőtt, 3-0. A hátralévő időben Lakatosnak és Oláhnak is akadt egy-egy ziccere.

Kis Károly: – Jó iramú meccsen lendületesen, dinamikusan játszottunk. Megfelelő számú helyzetet alakítottunk ki, pozitív az is, hogy most sem kaptunk gólt.

Lengyel Ferenc: – Jó volt nekünk ez a találkozó. Olyan terhelést kaptunk, amelyet edzéssel nem tudunk megoldani.