2024.04.19.
Felnőtt

Döntetlen a főpróbán

Ma nap a bajnoki rajt előtt  lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését együttesünk.  A mieink a szintén másodosztályú Dorog vendégei voltak  a főpróbán.

Dorogi FC – FC Ajka 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Girsik illetve Kovács

Dorogi FC: Mursits – Dlusztus, Kovács, Lénárth, Nagyházi, Nyíri, Papp, Szerencsi, Tóth, Vigh, Zabari vezetőedző: Németh Szabolcs

FC Ajka: Horváth- Kovács, Heffler (Görgényi 56′) Tar (Zvara 56′), Présinger, Kenderes (Lengyel 46′), Tóth ( Nagy I. 56′), Rétyi (Irimiás 46′), Zamostny (Lakatos 56′), Nagy K. ( Zsolnai 56′) Csizmadia ( Soltész 56′) vezetőedző: Kis Károly

18’Kovács szabadrúgását ütötte szögletre Horváth

25′ Nagy K. ugratta ki remekül Tóthot, aki centikkel lőtt kapu mellé

32′ Gyönyörű támadás végén megszereztük  a vezetést.  Zamostny passzolt Kendereshez, aki remekül ugratta ki Présingert, védőnk remekül lépett be a dorogi védelem mögé, beadása hajszálpontos volt Kovács Nikolasznak, aki kapásból lőtt  a bal alsóba. 0-1

37’Nagy K. futotr el a bal oldalon, éles szögből leadott lövését Mursits ütötte ki Tóthra, majd így jutott a játékszer az alapvonalon túlra

38′ Szép támadás végén Zamostny egy cselt követően a hosszú kapufát találta el

43′ Csizmadia- Nagy K. – Rétyi volt a labda útja, utóbbi kapásból kevéssel lőtt a rövid kapufa mellé

Az első félidő első felében nem játszott jól csapatunk, de az ivószünet után abszolút fölényben játszottunk és  jobb helyzetkihasználással több góllal is vezethettünk volna.

51′ Zamostny szabadrúgása kerülte el centikkel a kapufát, Mursits már verve volt

65′ Tóth fejese kerülte el kevéssel kapunkat

67′ A semmiből jut büntetőhöz a hazai csapat: Lakatos kezéhez ért  a labda elég véleményes büntető.  Beliczky büntetőjét Horváth védte bravúrral

76’Hazai szabadrúgás után Kovács találta el szerencsétlenül a labdát, ami igy éppen hogy elkerülte Horváth kapuját

84′ Nem volt bent a mérkőzésben , mégis  sikerült egyenlíteni a hazai csapatnak: kavarodás végén Girisik lőtte ki a hosszú alsót.  1-1

86′ Zugéber lövését veste Horváth

88′ Hazai szögletet követően Dlusztus fejelt kapu mellé

A hazaiak góljáig abszolút fölényben játszottunk, uraltuk a mérkőzést, a bekapott találat után voltak dorogi helyzetek is, de győzelmet érdemeltünk volna a főpróbán.

Kis Károly: Lassan lendültünk játékba, ezt követően átvettük a meccs irányítását. Növelhettük volna előnyünket, vagy a kapufa mentett, vagy mi hibáztunk. A hajrában a hazaiaknak sikerül egyenlíteniük. A felkészülés szempontjából értékes mérkőzést játszottunk.