2024.04.25.

Balszerencsés vereség

Az augusztus 25-én nagy esőzések miatt elmaradt FC Ajka – Nyíregyháza Spartacus FC mérkőzést pótolták szombaton az ajkai Városi Sportcentrumban.

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–4 (2–3)
Ajka, Városi Sportcentrum, 1300 néző.
Vezette: Böcskei Balázs (Bede Tamás, Rózsa Dávid)
Gólszerzők: Nagy M. (1–0) a 4., Hornyák (1–1) a 6., Csizmadia Z. (2–1) a 8., Kovács N. (2–2) a 22., Tóth B. (2–3) a 39., Nagy M. (3–3) az 51., Jova (11-esből, 3–4) a 80. percben

FC AJKA: Horváth D. – Köles (Nagy I., 82.), Kenderes, Görgényi, Csemer – Nagy E. (Lengyel B., a szünetben) – Soltész (Molnár D., 78.), Csizmadia Z., Stoiacovici, Horváth P. – Nagy M. Vezetőedző: Kis Károly

NYÍREGYHÁZA: Jova – Svedyuk, Fodor F., Végső, Gulyás M. – Papp M. (Busai, 61.), Ötvös, Kovács N. – Szinanovics, Tóth B., Hornyák (Pejovics, 84.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak

Főbb események:

4′ Soltész nagy bedobását Csizmadia csúsztatta meg, a hosszún érkező Nagy K. fejelt kapura, elsőre még hárítani tudott Jova, a kipattanót azonban támadónk már a kapuba juttatta 1-0

5′ Egyből jött a válassz: Sinanovic szabadrúgását Hornyák fejelt a jobb felső sarkba, Horváth tehetetlen volt. 1-1

8′ Újra nálunk az előny: szép támadás végén Csizmadia vállalkozott lövésre, tekerése a bal felső sarokban kötött ki. 2-1

10′  Görgényit látta szabálytalannak Böcskei játékvezető, a megítélt büntetőt azonban Papp csúnyán fölé lőtte, így maradt a 2-1

19′ Soltésszal szemben szabálytalankodnak a büntetőterületen belül, a játékvezető 11-es helyett azonban támadónknak ad sárga lapot

22′ Nem sokkal később egyenlít a vendégcsapat, amikor egy baloldali támadás végén Hornyák középre adását lövi kapásból a hálóba Kovács 2-2

39′ Már a vendégcsapatnál az előny: Sinanovic szabadrúgását ezúttal Tót Barna fejeli a bal felsőbe 2-3

51′ A második félidő elején azonnal jön az egyenlítés: nagyszerű támadás végén Nagy Krisztián helyez a jobb alsóba 3-3

80′ Ezúttal Kenderest látta szabálytalannak Böcskei játékvezető, a megítélt büntetőhöz a vendégek kapusa Jova állt, aki magabiztosan értékesítette azt 3-4

Kis Károly: – Nem érdemeltünk vereséget, három rúgott góllal illett volna legalább az egyik pontot itthon tartani.
Zoran Szpisljak: –  Magas szintű, izgalmas mérkőzést láthattak a nézők, megérdemelte volna mindkét fél a három pontot. Ha két csapat ennyire gólra törően játszik, ez jön ki belőle – ma ebből mi jöttünk ki jobban.