2024.04.18.

Véget ért az idegenbeli veretlenség

Korán szerzett góllal nyert a Kazincbarcika az FC Ajka ellen a labdarúgó NB II 33. fordulójában.

Kolorcity Kazincbarcika SC-FC Ajka 1-0 (1-0)

Kazincbarcika, 450 néző. V.: Farkas.

Kolorcity Kazincbarcika: Megyeri I G. – Szemere B., Szekszárdi M., Heil, Lippai T., Süttő – Csatári, Nagy J. (Kovács B., 65.), Kurdics (Ádám F., 65.) – Bacsa (Székely D., 82.), Pálinkás (Takács T., 90.). Vezetőedző: Csábi József

FC Ajka: Horváth D. – Görgényi, Tar, Jagodics B., Csemer (Dragoner F., 78.) – Tajthy T. (Gyuris, 48.), Csizmadia Z. (Molnár M., 78.), Berzsenyi (Sejben, 60.), Zsolnai R., Rabatin – Gaál B. (Szarka Á., 60.). Vezetőedző: Jeney Gyula

A kilenc mérkőzés óta veretlen bakonyi csapat látogatott a három találkozó óta nyeretlen Kazincbarcikához. A hazaiak kezdték határozottabban a labda járatását, az 5. percben Kurdics passzolt remek ütemben Szekszárdihoz, a kazincbarcikai játékos azonban ígéretes helyzetben nem tudott betalálni. A 7. minutumban Nagy szögletét követően Kurdics passzolt vissza Süttőnek, aki a középen érkező Pálinkást választotta. A támadó magabiztosan lőtt Horváth kapujába, 1-0. A 19. játékpercben Csemer beadása szállt jól, azonban Gaál fejese centikkel húzott el a barcikai kapu fölött. A hazaiak láthatóan felkészültek a zöld-fehérekből, és komoly terhelés alatt állt az ajkai védelem. A 33. percben Kurdics futotta le a védőjét és játszotta magát tisztára, lövését Horváth védte, ahogy az ismétlést is. Harmadszor Bacsa próbálkozott, de az ajkaiak kapusa hatalmas lélekjelenléttel azt is hárította. A 36. minutumban Zsolnai célzott a hazai kapura, azonban lövése nem okozott nagy gondot Megyerinek. A 42. percben Kurdics izzasztotta meg a zöld-fehérek kapusát, de Horváth szögletre mentett. Az első játékrész hajrájában közel álltak a vendégek az egyenlítéshez, azonban Tar fejese a felső lécről pattant ki. Fordulást követően az ajkaiak kezdtek agresszívabban. A 49. percben Berzsenyivel szemben szabálytalankodtak a hazai védők a tizenhatoson belül, a játékvezető habozás nélkül mutatott a büntetőpontra. A megítélt tizenegyest Zsolnai vállalta magára, de a kapu baloldalába tartó játékszert megfogta Megyeri. Az 54. minutumban Kurdics dolgoztatta meg az ajkai kapust, de Horváth Dániel könnyen hárított. Az 57. percben Gyuris Aurél próbálkozott a másik oldalon, kevesebb sikerrel. A 72. minutumban Heil fejelte a labdát az ajkai kapu fölé, majd három perccel később Süttő szabadrúgásánál kellett figyelnie Horváthnak. A hajrában mind a két együttes kinyílt, de újabb találat már nem született. Így az FC Ajka elszenvedte első idegenbeli vereségét Jeney Gyula irányításával.

forrás: veol.hu/helyi-sport