Barion Pixel
2024.04.26.

Győzelem a Dorog ellen

Bezsebelte a pontokat az FC Ajka a labdarúgó NB II 37. fordulójában, vasárnap. Kis Károly legénysége idegenben győzött.

Dorog–FC Ajka 0-1 (0-1)

Győr, 50 néző.

V.: Barna.

Dorogi FC: Mursits – Nyíri (Nagyházi, 90.), Dlusztus, Berkó, Papp M. (Szerencsi, 78.) – Rjasko (Csillag, a szünetben, helyette Girsik, 78.), Lénárth – Szedlár, Tóth B., Kanalos – Szabó L. (Délczeg, 78.). Vezetőedző: Fenyvesi László

FC Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler, Tar, Csemer – Tóth G., Szekér (Görgényi, 68.) – Zsolnai (Földi, 68.), Csizmadia, Rétyi (Kenderes, 24.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly.

A szezon utolsó idegenbeli mérkőzésére Győrbe utazott az FC Ajka, amely ugyan a Gyirmót FC stadionjában lépett pályára, mégis a Dorogi FC vendége volt. A Veszprém megyeiek az ötödik, a hazaiak a 16. helyről várták az összecsapást. Korábban eldőlt, hogy a dorogiak biztosan bennmaradnak a második vonalban, az FC Ajka pedig azért küzdött, hogy minél előkelőbb pozícióban végezzen a közvetlen élmezőny mögött. Nagy iramban kezdtek a csapatok, és a vendégek hamar képesek voltak veszélyes szituációkat kialakítani riválisuk kapuja előtt. Zsolnai még nem tudott a kapuba találni, Csizmadia viszont sikerrel járt. A 13. percben az ajkai középpályás végigrobogott a jobb szélen, és hiába volt éles a szög, lövése becsapta Mursits kapust, 0-1.

Mursits nem unatkozott, a 18. percben például bravúrral kellett védenie Rétyi próbálkozásánál.

Rétyit sérülés miatt nem sokkal később le kellett cserélni, ezzel együtt továbbra is Kis Károly csapata volt a veszélyesebb. Az Ajka a 33. percben büntetőhöz jutott, Nagy Krisztián ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül. A 11-est Zsolnai végezte el, Mursits jobbra vetődve hatalmasat védett.

Horváthnak is akadt dolga a másik oldalon, az ajkaiak hálóőre megoldotta a feladatot, amit Lénárth fejese okozott.

Egy perccel a lefújás előtt Horváth ismét hárított, ezúttal egy lövést, lábbal. Ez nagy hazai helyzet volt.
Fordulás után Kovács Nikolasz, majd a másik oldalon Tóth került a kapu elé, de gól nem született.

A 71. percben Szabó Lukas kecsegtető helyről az oldalhálót találta el. Nagy K. találhatott volna be, de Mursits résen volt. Néhány perccel később, szép támadás végén Nagy K. távoli kísérlete a bal kapufáról pattant ki. A hajrában Földinek volt még egy próbálkozása, de a labda ezúttal sem talált utat a hálóba.

A többet támadó Ajka megérdemelten szerezte meg a pontokat.