2024.03.29.

Bravúros pontmentés emberhátrányban

Több, mint egy félidőt játszott emberhátrányban az FC Ajka a labdarúgó NB II-ben vasárnap, a Dorogi FC vendégeként, de így is pontot tudott szerezni.

Dorogi FC-FC Ajka 0-0

Tatabánya, 100 néző. V.: Zierkelbach

Dorogi FC: Tulipán – Kárász, Dlusztus, Izing (Berkó, 32.), Papp M. – Szerencsi, Lénárt, Hajdú (Barna, 74.) – Girsik, Szabó L. (Pálinkás, 74.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László

FC Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Heffler, Tar, Csemer – Stoiacovici, Tóth G. – Orosz (Csizmadia, a szünetben), Sejben (Dragóner, 75.), Berzsenyi – Gaál. Vezetőedző: Kis Károly.

A három mérkőzés óta veretlen Dorog (ideiglenes) otthonába látogatott az FC Ajka, amely erősen hullámzóan teljesít ebben a szezonban. A Veszprém megyeiek 10 bajnokijukból öt alkalommal kikaptak, ötször tudtak pontot szerezni, három siker és két döntetlen formájában. A vereségek között volt olyan, amikor jól játszott az Ajka, de bőven akadtak gyengébb produkciók is, az egyik ilyen épp szerdán, a Szeged-Csanád elleni hazai meccs alkalmával.

A hétközi fordulóban Kis Károly legénysége 1-0 arányban maradt alul, először kapott ki otthon ebben az idényben a gárda.

Az előző játéknapon a Soroksárt két vállra fektető dorogiak nyugodtabban, jobb állapotban várhatták az összecsapást, a hazaiak a hatodik, a vendégek a 13. helyet foglalták el a tabellán.

Aktívabban kezdte a Dorogi FC a találkozót, Szabó már a 10. percben betalálhatott volna, de nagy helyzetben nem találta el a labdát a kapu előtt.

Néhány perccel később a másik oldalon Sejben villant, lövése veszélyesnek tűnt, ám nem volt pontos.

A 35. percben Hajdú vette célba a vendégek kapuját, 20 méterről, kapásból leadott bombáját követően a játékszer a keresztlécről pattant ki.

A 37. percben megfogyatkoztak az ajkaiak, Gaál Bálint kapta meg második sárga lapját és az ezzel járó pirosat. A támadó a 23. percben Izing ellen szabálytalankodott, majd Kárászt rúgta meg.

A dorogiak természetesen minél előbb szerették volna kihasználni az emberelőnyös szituációt, de a szünetig nem sikerült a kapuba találniuk.

Szervezetten védekezett az FC Ajka, nem is volt nagyon más választása, a hazaiak a kiállítás előtt is fölényben voltak. A Veszprém megyeiek az esetleges kontralehetőségben, illetve a rögzített szituációkban bízhattak.

Nem nagyon voltak helyzetek, egyik kapu sem forgott veszélyben, a Dorog képtelen volt megtalálni a rést a vendégek védelmén.

Hefflerék jól végezték a dolgukat, igaz, a házigazda nem mutatott túl sokat, elég tehetetlenül és ötlettelenül adogattak a hazaiak. Horváth Dánielnek egészen a hajráig nem akadt komolyabb dolga, azért, hogy ő se unatkozzon, a 89. percben Pálinkás tornáztatta meg egy fejessel, az ajkai hálóőr szép mozdulattal védett, a léc alól kiütve a labdát.

A sokat futó ajkaiak – akik a mérkőzés végén még okoztak néhány kellemetlen pillanatot riválisuknak, többször is odaértek a kapu elé – megérdemelten raboltak egy pontot.