2024.04.25.

Magabiztos győzelem a Pápa ellen

A szombati Gyirmót elleni vendégjátékot követően ezúttal hazai pályán, a Pápai Perutz ellen folytatta felkészülését csapatunk.

FC Ajka – Pápai Perutz 5-1 (2-1)

Ajka, 300 néző

Gólszerzők: Csizmadia, Zamostny, Zsolnai, Présinger, Nagy I. (büntetőből) illetve Skriba

FC Ajka: Horváth – Kovács, Heffler, Görgényi, Tóth – Irimiás, Kenderes – Lakatos, Zamostny, Csizmadia – Nagy K. pályára léptek még Balogh, Tar, Présinger. Stoiacovici, Nagy I., Soltész, Lengyel, Rétyi, Zsolnai

Pápai Perutz: Horváth – Nagy, Dóczi, Császár, Böröcsky – Zsirai, Németh, Hanzl, Szabó, Skriba, Kalász vezetőedző: Lengyel Ferenc pályára léptek még Szigeti, Baldauf, Iványi, Mogyorósi, Molnár, Bencecz, Márton, Herbert

2′ Előbb Csizmadia lövését ütött középre Horváth, a kipattanót Nagy K. óriási ziccerben vágta a pápai kapusba, harmadjára Irimiás próbálkozása egy vendég védőről vágódott szögletre

7′ Az első valamire való pápai támadás góllal végződött: Zamostny vissza passzát leste le Zsirai, aki remekül ugratta ki Skribát, korábbi támadónk nem hibázott a ziccerben. 0-1

19′ Nagy mezőnyfölényünket a 19. percben tudtuk gólra váltani: Nagy lépett ki a leshatáron, keresztbe passzára Csizmadia érkezett jó ütemben, aki az üres kapuba passzolt 1-1

27′ Lakatos futotta le Böröczkyt, középre adását Nagy K. átlépte, Zamostny pedig igazítás nélkül lőtt a jobb felsőbe 2-1

A folytatásban Zamostny, Nagy K., majd Kovács Nikolasz előtt adódott lehetőség, de a szünetig már nem változott az eredmény

48′ Zsolnai lépett ki remekül és a kifutó Szigeti felett szépen emelt a hálóba 3-1

53′ Rétyi tette Présinger elé a labdát, aki igazítás nélkül lőtt a rövid sarokba 4-1

74′ Présingert buktatta Hanzl a büntetőterületen belül. A jogosan megítélt büntetőt Nagy I. magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba. 5-1

Több lehetőségünk is adódott még, hogy növeljük előnyünket, újabb gólt azonban már nem sikerült szereznünk, így 5-1 arányban győztük le megyei riválisunkat .