Leány U-16 csapatunk ezúttal Csornán vendégszerepelt.

Gólszerzők: Tóth 17’ 38’ 40’ 62’, Kocsis 74’

FC Ajka: Ignác – Király, Szabó, Bogdán, Tóth, Kocsis, Egyed, Németh, Csekő

Csere: Kovács

Vezetőedző: Szélessy Balázs (Asszisztens edző: Kiszlinger Balázs)

Edzői értékelés:

Az első félidőben a védekezésünket feltoltuk az ellenfél térfelére, de egy gyors kontrából megszerezte a vezetést a Csorna. Játékosaim hamar magukra találtak és pár perc múlva kiegyenlítettünk Tóth Tamara révén. Innentől uraltuk a mérkőzést, szépen járattuk a labdát és sikerült még két gólt szereznünk. A második félidő elején a Csorna ismét betalált így szorosabbá vált a mérkőzés (2:3). Mindkét csapat feltolta a védekezését, és ami ezután történt inkább egy kézilabda mérkőzéshez hasonlított. Játékosaink az utolsó pillanatig küzdöttek, hajtottak (Tóth Tamara és Kocsis Lili egyaránt gólt szereztek), és megérdemelten nyertünk. A végén a Csorna csak szépíteni tudott, a végeredmény 3:5. A mérkőzés legjobb mezőnyjátékosa Király Boglárka volt, aki a jobb oldalon mind a védekezésből, mind a támadások felépítéséből kivette a részét.

Jók: Király