2024.04.24.

Jó játék, de vereség a Vasas otthonában

Hiába szorította meg bombaerős ellenfelét, nem tudott pontot szerezni a két kezdő belső védőjét nélkülöző FC Ajka vasárnap a Vasas otthonában, a labdarúgó NB II-ben.
Vasas FC–FC Ajka 2-1 (1-0)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött.

Vezette: Takács.

Vasas FC: Jova – Szivacski, Otigba, Litauszki, Tóth Bence (Silye, 76.) – Hidi M., Hinora – Szatmári L. (Vernes, 68.), Kovács M., Radó (Balajti, 76.) – Feczesin Vezetőedző: Schindler Szabolcs

FC Ajka: Horváth D. – Kovács N., Görgényi, Kenderes, Csemer – Szekér, Stoiacovici – Csizmadia (Soltész, 77.), Zsolnai, Rétyi (Földi, 82.) – Nagy K. (Tóth B., 77.) Vezetőedző: Kis Károly.

Alaposan felforgatott védelemmel volt kénytelen felállni a mezőny egyik legerősebb csapatának otthonában az FC Ajka, amelynél a két belső hátvéd, a csapatkapitány Heffler Tibor és Tar Zsolt egyaránt öt sárga lap után kapott eltiltását töltötte. Az esztendőt remekül kezdő ajkaiak az előző két körben nem tudtak nyerni, a múlt héten egy góllal kikaptak a Gyirmót vendégeként, szerdán pedig hazai pályán játszottak 2-2-őt a Szegeddel.

Utóbbi mérkőzésen a Veszprém megyeiek 2-0-ra vezettek, de a Tisza-parti együttes – amely három büntetőt is kapott – ki tudott egyenlíteni. Érdekesség, hogy az Ajka ellen második alkalommal ítéltek három tizenegyest ebben a szezonban, ősszel a Vasas rúghatott ennyi büntetőt a zöld-fehérek otthonában.
A Vasas FC akkor nagy csatában 2-1-re nyert, és a papírforma most is az angyalföldiek sikerét ígérte. A bombaerős kerettel rendelkező fővárosi alakulat ráadásul úgy léphetett pályára, ha nyer, átveszi a vezetést a tabellán, mivel az éllovas Debreceni VSC korábban játszott és csak döntetlent ért el otthon a Nyíregyháza ellen.
További érdekessége volt a találkozónak, hogy Kis Károly korábban irányította a Vasast, Schindler Szabolcs pedig egy évig az ajkaiak kispadján ült.

A 7. percben megszerezte a vezetést a Vasas, Hinora és Radó játszott össze középen, előbbi 12 méterről a kapu bal oldalába helyezett az ajkai védők asszisztálása mellett, 1-0.

A folytatásban Csizmadia lőtt kapu mellé, majd Horváth Dánielnek akadt dolga a vendégkapuban.
Egyre bátrabban támadott az Ajka, a labdabirtoklási arány kezdett megfordulni és a játék is áthelyeződött a hazai térfélre. Nagy Krisztián lövése alig kerülte el az angyalföldiek kapuját, majd a támadó közelről próbálkozott, Jova bravúrral védett. Kisebb lehetőségek akadtak még a szünetig, de több találat nem esett az első félidőben.
Fordulás után, a játékrész elején viszont mindjárt kettő is.
Az 52. percben, egy szöglet után növelte előnyét a Vasas. Hinora megint nem kapott kellő figyelmet az ajkaiaktól és 15 méteres lövése a hálóban kötött ki, 2-0.

Egyből jött a válasz. Az 53. percben Csizmadia és Nagy K. kavarta meg a hazai védelmet, végül előbbi a bal oldalon érkező Rétyihez passzolt, aki értékesítette a ziccert, 2-1.
Ment az egyenlítésért az Ajka, akadtak is lehetőségei, miközben a házigazda is dolgozott ki helyzeteket, egy alkalommal, Feczesin fejesénél Horváthnak nagyot kellett védenie.

Tíz perc volt hátra, amikor a csereként beállt Soltész lövésénél Jovának kellett nyújtóznia.
A ráadásban Tóth Barna esett el a 16-oson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt, sőt az ajkai támadónak adott sárga lapot.
Nem jött össze a bravúr az Ajkának, amely pont nélkül távozott az Illovszy stadionból.

Schindler Szabolcs: – Az egyik legjobb formában lévő csapattal találkoztunk. Tudtuk az erényeiket, ezért is játszottunk nehéz mérkőzést. Abban bíztam, hogy a második gólunk döntő lesz, az is lett, de kissé szorossá tettük, mert a legrosszabb periódusban kaptunk gólt. Fogynak a mérkőzések, a nyomás növekszik és ez érzékelhető volt a második játékrészben.

Kis Károly: – Rosszul kezdtünk, hiszen a hazaiak korán vezetést szereztek. Utána feljöttünk, és kiegyenlítettebbé vált a játék. A második félidőben egy rögzített helyzetből kaptunk gólt, majd gyorsan szépítettünk. Mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, a hajrában volt is lehetőségünk, de már nem tudtunk gólt rúgni.