Az NB III. Nyugati csoportjának 27. fordulójában a kiesés ellene menekülő Andráshida együttesét fogadtuk az ajkai Városi Sportcentrumban.

FC Ajka-Tarr Andráshida SC 3-0 (0-0)

Ajka, 300 néző.

FC Ajka: Balogh – Köles, Pákai, Csaba, Csemer – Csizmadia, Horváth P. (Major, 77.), Kenderes, Nagy E. (Kalász, 84.) – Oláh, Nagy K. (Molnár, 83.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Tarr Andráshida SC: Czirjék – Horváth T., Simonfalvi, Rózsa (Temlén, 88.), Nagy Z., Kalamár – Szabó, Bíró, Marsai, Bailo – Tóth (Bontó, 72.). Vezetőedző: Dobos Sándor.

Az első negyedóra komolyabb lehetőség nélkül zárult.

A 17. percben Nagy Erik vállalkozott lövésre, próbálkozását Czirjék védte.

A 27. percben Nagy  szabadrúgása ment kevéssel Balogh kapuja mellé.

A 30. percben Nagy K. lövését védi Czirjék, majd az ellentámadásból Baloghnak kell hárítania Horváth próbálkozását. 1 perccel később újra Nagy K. került helyzetbe, támadónk ziccerét Czirjék védte.

A félidő zárásaként Nagy E. kapáslövése kerülte el jócskán a vendégek kapuját.

A 46. percben Horváth Péter lövése megy kevéssel Czirjék kapuja mellé, majd Nagy Erik lövését kellett szögletre ütnie a vendégek kapusának. A sarokrúgást követően Pákai fejelhetett kapura, de próbálkozása jócskán kapu mellé szállt.

Az 56. percben Csemer szabadrúgása ment kevéssel kapu mellé, majd Nagy K. újabb ziccerét védte Czirjék.

A 72. percben Horváth P. szabadrúgása még lepattant a sorfalról, a kipattanót Kenderes bombázta kapura, Czirjék nagy bravúrral tudott hárítani. 1 perccel később a második félidőben először veszélyeztetett a vendég csapat: Bontó lépett ki ziccerben, de próbálkozása jócskán kapu mellé ment.

A 76. percben aztán megszerezte a vezetést csapatunk: az egy perccel korábban beálló Major hozta kihagyhatatlan helyzetbe Oláht, aki a kapu jobb oldalába lőtt . 1-0

A 83. percben Csizmadia csúsztatása megy kevéssel kapu mellé.

A 90. percben Kalász szögletét fejelte a hálóba Molnár. 2-0

A 93. percben Major lövését még védeni tudta Czirjék, a kipattanót azonban Kalász a hálóba passzolta. 3-0

Schindler Szabolcs: Erre számítottam, szervezetten, jól futballozott az Andráshida. A támadójátékunk nem volt elég pontos, emiatt lett nehéz a meccs. Gratulálok a csapatnak, hiszen közepes játékkal is tudtunk három gólt rúgni. Köszönjük a szurkolók támogatását.