2024.03.28.
FelnőttHírek

Háromgólos győzelem a MOL Vidi FC II. ellen

Az NB III. Nyugati csoportjának 23. fordulójában a MOL Vidi FC II. számú együttese volt csapatunk ellenfele az ajkai Városi Sportcentrumban.

FC Ajka-MOL Vidi FC II 3-0 (2-0)

Ajka, 300 néző.

FC Ajka: Horváth D. – Köles, Pákai (Bonivárt, 84.), Kovács, Csemer – Csizmadia, Kenderes, Nagy E. (Molnár, 75.) – Horváth P., Illés (Oláh, 62.) – Nagy K. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

MOL Vidi FC II: Németh – Vidal (Major, 80.), Tamás, Vastag, Zeke – Pratsler, Tarnóczi, Szabó, Pápai (Kristán, 75.) – Takács, Galacs (Komódi, 52.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.

A 4. percben Horváth beadását Pákai fejelte középre, Csizmadia kapásból lőtt, próbálkozása kevéssel ment kapu fölé.

5 perccel később óriási lehetőség maradt ki: gyorsan elvégzett szabadrúgás után Nagy K. került ziccerbe, elsőre blokkolták lövését, másodjára pedig abszolút ziccerben lőtt Németh kapuja fölé.

A 19. percben Csemer szögletét Nagy K. senkitől sem zavartatva fejelte kapu fölé.

A következő percekben a vendégek kapusa volt  a főszereplő: előbb Nagy Erik, majd Illés lövésénél kellett résen lennie a vendégek hálóőrének.

A 34. percben aztán már ő is tehetetlen volt: Csizmadia játszotta magát tisztára, majd lövése irányt változtatva jutott a vendég kapuba! 1-0

A 37. percben  Nagy K. lövését ütötte szögletre Németh

A 41. percben egy szögletvariáció végén Kenderes lövése kerülte el kevéssel Németh kapuját

A 42. percben tovább növeltük előnyünket: Nagy K. lépett ki a védők közül, lövése Németh mellett a jobb alsó sarokban kötött ki

A második félidőt szerencsére ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk: az 51. percben Horváth P. cselezte ki a teljes vendég védelmet, majd Illés elé passzolt, aki ballal a jobb alsó sarokba tekert 3-0

Az 54. percben Németh bravúrjára volt szükség, hogy Kenderes bombáját követően ne növeljük tovább előnyünket.

A 61. percben Vastag kapta meg második sárga lapját, így a vendégek az utolsó félórára emberhátrányba kerültek.

A 74. percben Horváth mehetett ziccerben, de próbálkozását Németh védeni tudta

A 83. percben Szalai fejesénél kellett bravúrt bemutatnia Horváthnak

Győzelmünknek köszönhetően továbbra is 10 ponttal vezetjük a bajnokságot az Érdi VSE előtt. A következő héten igazi rangadó vár csapatunkra, hiszen közvetlen riválisunk otthonában lépünk pályára.

Schindler Szabolcs: Gratulálok a csapatnak, amely végig felvállalta a bátor játékot. Úgy gondolom, feledtettük az utóbbi hetek kicsit gyengébb játékát. Fontos, hogy minden meccsen ilyen hittel, alázattal és koncentrációval futballozzunk.