2024.04.19.

Győzelem a Dunaújváros elleni felkészülési mérkőzésen

A tegnapi napon lejátszotta első hazai felkészülési mérkőzését együttesünk. Schindler Szabolcs csapata az NB III. Közép csoportjának 4. helyezettjét a Dunaújvárost látta vendégül az ajkai Városi Sportcentrum műfüves pályáján.

FC Ajka – Dunaújváros 4-0 (1-0)

Vezette: Szalai

FC Ajka: Horváth (Balogh, 45′) – Köles, Pákai (Král, 65′), Kovács (Csemer, 45′), Keresztes – Nagy E. (Csizmadia, 46′), Molnár, Paavlitzky (Bakó, 65′), Illés (Kalász, 46′), Nagy K. (Kovács Á., 65′), Markó (Kenderes, 46′) Vezetőedző: Schindler Szabolcs

A 15. percben Pavlitzky remekül indította Nagy Krisztiánt, aki egy csel után 10 méterről a bal alsóba helyezett, 1-0.

A 75. percben Csemer ment el a bal oldalon, beadását Kovács Ádám lőtte a jobb felsőbe, 2-0.A 82. percben Molnárt buktatták a 16-oson belül, a tizenegyest Kalász értékesítette, 3-0.

A 85. percben Kalász kapott Kölestől jó indítást, és remek labdaátvétel után a bal alsóba helyezett, 4-0.

Csapatunk legközelebb szombaton lép pályára, 13 órakor a szintén harmadosztályú ESMTK-át fogadjuk felkészülési mérkőzésen.

Schindler Szabolcs: Azonos osztályú ellenfelünk ellen elfogadható találkozót játszottunk. Lehetőséget tudtam adni a keret összes tagjának és az utánpótlás játékosoknak is. A második félidő első 15 perce nem tetszett, ott hiányérzetem volt.