2024.03.28.
FelnőttHírek

Győzelem a Balatonfüred ellen

A mai napon lejátszotta első hazai felkészülési mérkőzését csapatunk. A mieink ellenfele az NB III. Nyugati csoportjában szereplő Balatonfüred FC volt

FC Ajka – Balatonfüred FC 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Szarka, Csizmadia illetve Róth

FC Ajka Balogh – Fodor (Szabó B. 65′), Görgényi (Rózsás 73′), Tar (Jagodics 46′), Présinger (Szűcs 46′) – Kenderes (Tóth 46′), Vogyicska (Tajthy 46′) – Zsolnai (Doncsecz 53′)  – Molnár (Berzsenyi 46′), Szarka (Dragoner 46′), Sejben (Csizmadia 46′)  vezetőedző: Kis Károly

Balatonfüred FC: Erdélyi – Szalai, Pécseli, Lasz, Tóth, Ott – Farkas – Jakab, Bartha, Martzy – Szabó vezetőedző: Borgulya István csereként pályára léptek: Sevinger, Imre , Róth, Farkas, Leidl, Bene, Szabó, Siliga, Szabó G., Katona

A mérkőzés első 15 percében mezőnyfölényben játszott csapatunk, de komolyabb lehetőséget nem sikerült kialakítunk a füredi kapu előtt.

A találkozó 21. percében Fodor – Szarka- Kenderes volt a labda útja, utóbbi kevéssel lőtt ballal a kapu a mellé

Két perccel később Présinger végezhetett el 18 méterről szabadrúgást, próbálkozása kevéssel ment kapu fölé

25. percben Szarka fordult le védőjéről, majd ballal lőtt, kísérlete centikkel kerülte a füredi kaput.

A 34. percben góllá érett fölényünk. Zsolnai tette ki a labdát a szélen érkező Présingernek, aki egyből középre ívelt, beadását Szarka fejelte a hosszúba 1-0

Két perccel később már kettő lehetett volna közte, Szarka cselezett az alapvonalig, Sejbenhez passzolt, aki Vogyicskának továbbított, utóbbi nagy helyzetben a blokkba lőtt

A 41. percben Fodor beadását Szarka fejelte centikkel kapu mellé

Egy perccel később Présinger felívelését Szarka készítette le mellel Sejbennek, akinek lövését nagy bravúrral védte Erdélyi

A második félidőben mindkét csapat több helyen változtatott.

A második játékrész elején Zsolnai beadását Tóth fejelte a felső lécre.

Az 50. percben Zsolnai – Berzsenyi – Zsolnai volt a labda útja, utóbbi kevéssel lőtt kapu mellé

2 perccel később aztán egyenlített a Balatonfüred: Róth lépett ki védőink közül, majd egy labdaátvételt követően 20 méterről kilőtte  a jobb alsó sarkot 1-1

Az 56. percben Csizmadia visszagurítását Dragoner lőtte kapura, akinek próbálkozását Sevinger ütötte szögletre.

58. percben Róth lövését hárította Balogh

A 63. percben újra megszerezte csapatunk a vezetést: Berzsenyi szögletét Csizmadia fejelte a hálóba 2-1

A 83. percben Rózsás baloldali beadását Doncsecz tette kapura, de Sevinger védeni tudott

A találkozó utolsó lehetősége szintén Doncsecz előtt adódott, lövése azonban jócskán kapu fölé szállt

A következő felkészülési mérkőzésünket jövő szombaton 11 órakor játsszuk a Budafoki MTE otthonában.