2024.04.25.

Balszerencsés vereség a Vasas ellen

Ötgólos meccsen szenvedett vereséget az FC Ajka a labdarúgó NB II-ben vasárnap. A Vasassal találkoztak a Veszprém megyeiek, akik a játék képe alapján egy pontot megérdemeltek volna.

FC Ajka-Vasas 2-3 (2-2)

Ajka, 1200 néző. V.: Andó-Szabó.

FC Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler, Tar, Tóth G. – Csizmadia (Nagy I., 88.), Lengyel, Kenderes – Soltész (Lakatos, 88.) – Zamostny (Horváth P., 82.), Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly.

Vasas FC: Jova – Szivacski, Csató, Tóth B.. Lakatos Cs. – Szatmári (Hinora, 61.), Hidi M., Kovács M. – Birtalan (Szedlár, 74.), Feczesin, Balajti (Viczián, 87.). Vezetőedző: Bene Ferenc.

A mezőny egyik legerősebb csapatát fogadta az FC Ajka az év első hazai bajnoki mérkőzésén. A Vasas ugyan csak a hetedik volt a forduló előtt a tabellán, de játékoskeretét tekintve kevés együttes veheti fel vele a versenyt. Erre egy jó példa: az angyalföldiek vasárnapi kezdőjében az NB I és az NB II aktuális góllövőlistájának a vezetője is helyet kapott. Az Újpesttől igazolt Feczesin Róbert időközben a második helyre csúszott vissza, a székesfehérvári Armin Hodzic szombaton előzte meg az élvonalban ősszel nyolc találatot termelő csatárt. A második vonalban Birtalan Botond 13 góllal áll az élen a mesterlövészek listáján.

A két együttes ősszel 1-1-es döntetlent játszott egymással a fővárosban. Az idei első fordulóban mindkét gárda ikszelt, a Vasas hazai pályán a Békéscsaba ellen, az FC Ajka idegenben, a Kazincbarcikával szemben játszott döntetlent.

Nagy lendülettel kezdtek a felek, nemcsak a vendégek (akiket egyébként szépszámú publikum támogatott, erre a házigazdának sem lehetett panasza), hanem a hazaiak is bátran rohamoztak.

A folytatásban aztán visszaesett kicsit az iram, mintha az első néhány perc inkább erőfitogtatás lett volna, taktikusabb játékra váltotta a csapatok.

A Vasas vette át az irányítást, és ez hamarosan az eredményjelzőn is látszott.

A 17. percben Kovács Milán lövését Horváth védte, a kipattanóval Balajti Ádám cselezett befelé, majd a védők között a hálóba lőtt, 0-1.

A 22. percben már kettő volt oda, Szatmári Lóránd kapott egy visszagurítást, amellyel tűpontosan kilőtte a bal alsót, 0-2.

A folytatásban Balajti ziccert rontott, amit azért is sajnálhatott nagyon, mert egy perccel később szépített az FC Ajka.

A 26. percben Csizmadia Zoltán szépen verte meg a vendégvédőket a bal oldalon, majd Jova mellett a bal alsóba lőtt, 2-1.

A 34. percben egyenlítettek a hazaiak, Csizmadia ívelt be a bal oldalról, a hosszún berobbanó Nagy Krisztián előrevetődve továbbította a labdát a kapu bal oldalába, 2-2.

Érdekesen alakult az első félidő, az FC Ajka nem volt túl stabil, gyorsan kétgólos hátrányba került, de sikerült kijönnie a gödörből és egyenlített. Csizmadia főszerepet vállalt a gólokban, bejött az a húzás, hogy a jobb oldalon kezdő középpályás átkerült a bal oldalra.

A szünetben három régi ajkai futballistát búcsúztatott a klub, Major Norbert, Kovács Gergő és Pákai Gergő hosszú éveken át szolgálta a csapatot. Pákai 21-es számú mezét vissza is vonultatták.

A második játékrész elején Feczesin küldött egy kellemetlen lövést Horváth kapujára, a másik oldalon Nagy Krisztián bombája zúgott el nem sokkal a léc mellett.

Kiegyenlített volt a csata, nagyjából azonos labdabirtoklással.

A folytatásban nem igazán forogtak veszélyben a kapuk.

A hajrában aztán büntetőhöz jutott a vendégcsapat, miután Heffler kézzel blokkolt egy lövést, Balajti vállalta a 11-est és nem hibázott, 85. perc: 2-3.

Hiába rohamozott az Ajka, egy Heffler-szabadrúgás okozott csak némi veszélyt.

Kis Károly: – Rosszul kezdtünk, a vendégek jobb ritmusban játszottak, de sikerült rendezni a sorokat. A második félidő kiegyenlített volt, mindkét oldalon voltak lehetőségek, a végén azonban kikaptunk. Szerintem nem érdemeltünk vereséget.

Bene Ferenc: – Az Ajka olykor nehéz pillanatokat okozott. Az első 30 percben extra teljesítményt nyújtott a csapat, gördülékeny volt a támadójátékunk. Védekezésben viszont nagyon komoly egyéni hibákat követtünk el, és egy megnyert meccset engedtünk ki majdnem a kezünkből. A szünetben rendet kellett tenni, jól reagáltak a játékosok, stabilabbak voltunk, mint az első félidő végén. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.