Barion Pixel
2024.09.19.

Bravúros győzelem a fővárosban!

A labdarúgó NB II 4. fordulójában hamar hátrányba került a bakonyi csapat, azonban a szünet előtt Borsos egalizált, majd a hajrában pedig Doncsecz zörgette meg a kispesti hálót. A zöld-fehérek először tudták bajnoki mérkőzésen legyőzni a fővárosiakat.

Budapest Honvéd – FC Ajka 1-2 (1-1)

Budapest, 2200 néző. V.: Kovács J. Zoltán.

Honvéd: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner – Sigér Á., Nyitrai (Keresztes N., 63.), Lőrinczy (Krajcsovics, 87.) – Kerezsi, Holman, Medgyes Z. (Ihrig-Farkas, 82.). Asszisztensedző: Djordje Kamber és Paulik István.

Ajka: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer – Kopácsi, Csizmadia Z. (Sejben, 60.) – Kovács N. (Pantovics, 71.), Zsolnai R. (Jagodics B., 90+1.), Borsos F. (Doncsecz, 71.) – Szarka Á. (Bobál G., 71.). Edző: Schindler Szabolcs.

Egyik csapat számára sem kezdődött jól a bajnokság, a vendégek a sereghajtó pozícióból vághattak neki a negyedik játéknapnak, a kispestiek pedig a nyolcadik helyről négy egységgel. A mérkőzés előtt a napokban elhunyt Komora Imréről, korábbi válogatott labdarúgóról és szövetségi kapitányról emlékeztek meg a jelenlévők.

Az összecsapás nem indult magas hőfokon mégis a 10. percben az első helyzetét gólra váltotta a hazai együttes. Sigér ívelte fel a labdát a jobb oldalról, Kenderes feje fölött átszállt, a mögötte érkező Kerezsi pedig 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt, 1-0. A 23. minutumban közel járt a Honvéd az újabb találathoz, azonban Holman maradt le a labdáról. A 32. percben az ajkaiak is veszélyeztettek, de Kopácsi fejese nem sokkal tévesztett célt. A 38. játékpercben egy Honvéd helyzet után csattant a játékszer az ajkai kapufán. A szünet előtt nem sokkal egalizált az Ajka. A 41. percben Zsolnai ívelt be egy szabadrúgást, Szarka elfejelte a labdát, de Ene kibólintotta, csak épp rossz helyre, Borsos elé, aki 14 méterről, kapásból a léc alá bombázott, 1-1.

A fordulást követően nem forogtak veszélyben a kapuk, rendre elhaltak a támadások a középpályákon. A 74. percben a kispesti Nagy került ziccerbe, de Szabados nagy bravúrt mutatott be lábbal. Szűk tíz perccel később ismét Szabadosnak kellett nagy védést bemutatnia Medgyes lövésénél. A 85. minutumban az ajkai Bobál ugratta ki Doncsecz Leventét, aki mintegy 11 méterről védhetetlenül küldte a labdát a hálóba, 1-2. A hazaiak a bekapott gólra már nem tudtak válaszolni, így a bakonyiak megszerezték az első győzelmüket a szezonban.

forrás: veol.hu/helyi-sport